Automatyka

Godne uzupełnienie Twojej bramy z kutego żelaza.

Napęd Krono został stworzony, by zaspokoić życzenia najbardziej wymagających klientów oraz połączyć styl i elegancję z wytrzymałością. Dostępny w licznych wersjach, przeznaczonych do montażu na bramach posiadających skrzydła o długości od 3 do 5m.

Zalety, które przeradzają się w rozwiązania.

Perfekcyjnie wkomponowane w otoczenie

Dzięki swej formie oraz specjalnemu wykończeniu, Krono dostosowuje się do wielu architektonicznych rozwiązań, także najbardziej wyszukanych i ekskluzywnych. Specjalna, aluminiowa struktura zapewnia wytrzymałość i długi czasie eksploatacji. Silnik elektromechaniczny nie wymaga okresowego smarowania i został zaprojektowany tak, aby był gotowy do pracy nawet w krytycznych warunkach pogodowych.

Otwieranie pod kontrolą

 • - Bramę można zatrzymać przyciskiem pilota - kontrola wszystkich faz ruchu jest w zasięgu ręki
 • - Funkcja częściowego otwierania bramy dla umożliwienia przejścia pieszych.
 • - Wyświetlacz sygnalizacyjny do programowania funkcji i autodiagnostyka urządzeń zabezpieczających podłączonych do instalacji (tylko z centralą ZM3) przed każdym ruchem.

Zablokowanie po zamknięciu

W przypadku przerwania dostawy prąd napęd gwarantuje zablokowanie bramy Gdyby prądu zabrakło podczas ruchu skrzydła lub, gdy brama jest otwarta, praktyczne pokrętło odblokowujące zabezpieczone kluczem umożliwi ręczne poruszanie skrzydłem.

- Krono -

Rozwiązanie na miarę? Axo to bardzo trafny wybór.

Jest napędem idealnym do bram o skrzydłach różnej długości: od 2 do 7 m. Instalacja jest szybka i prosta nawet tam, gdzie przestrzeń jest ograniczona obecnością murów, czy ogrodzeń.

Zalety, które przeradzają się w rozwiązania.

Napęd elektromechaniczny, Twój najlepszy wybór

Axo to napęd elektromechaniczny wywodzący się z najlepszych tradycji firmy CAME. Nie wymaga okresowego smarowania i został zaprojektowany tak, aby był gotowy do pracy nawet w krytycznych warunkach pogodowych.

Wybór na miarę

Gama Axo wyróżnia się szeroką ofertą wersji różniących się mocą i wydajnością pracy, stworzonych dla zaspokojenia wszystkich wymagań w zakresie użytkowania i instalacji, co umożliwia stworzenie instalacji “na miarę” indywidualnych potrzeb.

Technologia i design w parze

Dla realizacji poszczególnych elementów systemu CAME stosuje materiały najwyższej jakości, co stanowi gwarancję niezawodnej i bezproblemowej pracy automatyki. Konstrukcja składa się z dwuczęściowej obudowy aluminiowej odlewanej ciśnieniowo. Mechaniczne ograniczniki położeń krańcowych skrzydła mogą być regulowane w zależności od indywidualnych potrzeb. Zarówno w wersji wyposażonej w silnik 230 V AC, jak i w wersji z silnikiem 24 V DC, elektronika sterująca jest zaopatrzona w enkoder, który zapewnia pełną i całkowicie bezpieczną kontrolę nad ruchem skrzydła, nawet przy napotkaniu przeszkód podczas ruchu.

Bezpieczeństwo pod kontrolą

Systemem zarządza regulowana centrala sterująca posiadająca również funkcję autodiagnostyki urządzeń zabezpieczających przed rozpoczęciem każdego manewru, co oznacza, że przed uruchomieniem bramy dokonywany jest test funkcjonowania fotokomórek i listew bezpieczeństwa.

- Axo -

Technologia w zasięgu ręki

Fast40 jest napędem odpowiednim do montażu na słupach o średnich i dużych wymiarach. Ramię łamane pozwala na poruszanie bram posiadających skrzydła o maks. długości do 2,3 m.

Zalety, które przeradzają się w rozwiązania

Nowe funkcje, najwyższa technologia

 • - Wbudowana centrala sterująca wyposażona w liczne funkcje bezpieczeństwa i sterowania.
 • - Mechaniczne ograniczniki zintegrowane z napędem z możliwością regulacji krańcowych pozycji otwierania i zamykania eliminują uciążliwe uderzanie skrzydła o podłoże.
 • - Dioda LED sygnalizująca manewry silnika.
 • - Dźwignia wysprzęglająca umożliwiająca proste oraz wygodne ręczne otwieranie bramy w przypadku przerwania dostawy prądu.

Bezpieczeństwo... Zawsze i wszędzie

Pełne bezpieczeństwo także przy zamkniętej bramie: każde polecenie jest anulowane w przypadku wykrycia przeszkody przez urządzenia zabezpieczające. Silnik z enkoderem ułatwia zarządzanie fazami hamowania i wykrywania przeszkód. Ponadto system automatycznie testuje działanie wszystkich urządzeń zabezpieczających przed rozpoczęciem każdego manewru. Dźwignia wysprzęglająca znajduje się w pozycji umożliwiającej proste i wygodne ręczne otwieranie bramy w sytuacjach awaryjnych.

Ramię łamane lub proste

Dwa typy ramienia napędowego pozwalają dostosować napęd Fast40 do każdych potrzeb: ramię łamane jest idealne dla tradycyjnych instalacji na słupie; zastosowanie ramienia prostego jest konieczne, gdy w pobliżu miejsca otwierania skrzydeł jest mało przestrzeni z uwagi na sąsiadujące mury.

Prostota i oszczędność

Napęd Fast40 pracujący przy napięciu 24 V wykorzystuje nową technologię “Sleep Mode” optymalizującą zużycie energii elektrycznej w fazie nieaktywności silnika. Ponadto może współpracować z panelem zasilania energią słoneczną Zero-E, który umożliwia funkcjonowanie bramy także tam, gdzie brak jest tradycyjnej sieci elektrycznej.

- Fast40 -

Wszechstronność i bezpieczeństwo w każdej sytuacji.

Napęd Bk jest optymalnym rozwiązaniem dla dużych bram przesuwnych o ciężarze do 2200 kg. Płynny i zrównoważony ruch charakteryzuje całą gamę produktów zaprojektowanych do różnych zastosowań, od bram przemysłowych do obsługi przejazdów, na których występuje intensywny ruch.

Zalety, które przeradzają się w rozwiązania.

Szeroki wybór

Rodzina napędów Bk oferuje 10 różnych modeli, włącznie z modelami dysponującymi trójfazowym zasilaniem, z jednofazowym zasilaniem i z m enkoderem który umożliwia spełnienie wszystkich wymagań również w zakresie bezpieczeństwa. Zawsze więc należy zasięgnąć porady instalatora, co do wyboru najtrafniejszego rozwiązania.

Nadzwyczajna wytrzymałość

Montaż do podłoża należy wykonać dokładnie i starannie, a wysoka jakość komponentów zadecyduje o reszcie: elementy narażone na działanie czynników atmosferycznych są bardzo solidne, a wewnętrzna płyta elektroniczna kontroluje poprawność działania urządzeń zabezpieczających podłączonych do instalacji przed uruchomieniem otwierania i zamykania bramy.

Practico System

Wygodny i bezpieczny w sytuacjach awaryjnych, PRATICO SYSTEM jest systemem umożliwiającym mechaniczne wysprzęglenie napędu przy pomocy sygnału pilota radiowego, aby w razie potrzeby pozwolić na ręczne otwieranie skrzydła (model BK-1200P).

Elektronika 230V i 400V

 • - Zatrzymanie bramy przez naciśnięcie przycisku pilota radiowego, kontrola ruchu zawsze w zasięgu ręki.
 • - Częściowe otwieranie skrzydła dla umożliwienia przejścia pieszych.
 • - Bezpieczeństwo także przy zamkniętej bramie, specjalny obwód elektroniczny anuluje każde polecenie w przypadku wykrycia przez urządzenia zabezpieczające przeszkody w polu ruchu skrzydła.

- Bk -

Najlepszy przyjaciel

Solidny, godny zaufania i dyskretny. Napęd Amico został zaprojektowany dla bram posiadających skrzydła o maksymalnej szerokości do 1,8 m. Napęd jest wyposażony w wytrzymałą obudowę ochronną, w której znajduje się gniazdo dla klucza odblokowującego. Za jego pomocą, gdy zajdzie taka potrzeba, można odblokować napęd i ręcznie otworzyć bramę.

Zalety, które przeradzają się w rozwiązania.

Bezpieczeństwo pod kontrolą

Systemem zarządza centrala sterująca posiadająca również funkcję autodiagnostyki urządzeń zabezpieczających przed rozpoczęciem każdego manewru. Oznacza to, że przed uruchomieniem bramy dokonywany jest test funkcjonowania fotokomórek i listew bezpieczeństwa. System posiada wbudowany enkoder, który nadzoruje prawidłowy ruch bramy i wykrywa ewentualne przeszkody blokujące i zmienia kierunek ruchu skrzydeł.

Pełna kontrola nad automatyką

Centrala sterująca napędem Amico umożliwia dokonywanie diagnostyki i upewniania się, co do prawidłowego funkcjonowania systemu poprzez obserwację diod sygnalizujących LED. Ponadto, w celu zapewnienia poprawnego zapamiętania ruchu, mechaniczne ograniczniki położeń krańcowych można regulować bezpośrednio na napędzie..

Design, który przyciąga uwagę

Konstrukcja wykonana z aluminium sprawia, że napędy Amico są szczególnie solidne i wytrzymałe. Eleganckie kształty, dopracowane detale podnoszą estetykę produktu i chronią go przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych.

- Amico -

Solidny i niezawodny

Napęd Bx stanowi idealne rozwiązanie dla automatyzacji wszystkich typów bram przesuwnych o masie do 800 kg. Dostępny w różnych wersjach dostosowanych do różnorodnych wymagań; gama obejmuje także wersje przeznaczone do intensywnego użytkowania.

Zalety, które przeradzają się w rozwiązania.

Szeroki wybór

Gama produktów BX zawiera różne modeleodpowiednie dla różnorodnych warunkówinstalacyjnych. Model BK-P wyposażony jest w PRATICO SYSTEM, opatentowane urządzenie CAME, które umożliwia mechaniczne wysprzęglenie napędu przy pomocy sygnału pilota radiowego, aby w razie potrzeby pozwolić na ręczne otwieranie skrzydła.

Zaprojektowane dla długotrwałej pracy

Najwyższa jakość zastosowanych materiałów, dokładność wykonania i dbałość o detale sprawiają, że produkty z serii BX funkcjonują nienagannie przez długie lata.

Bezpieczeństwo pod kontrolą

 • - Zatrzymanie bramy przyciskiem pilota radiowego, kontrola ruchu zawsze w zasięgu ręki.
 • - Model BX-10 posiada wyświetlacz do programowania funkcji oraz wykorzystuje technologię monitorowania ruchu skrzydła i wykrywania przeszkód.
 • - Bezpieczeństwo także przy zamkniętej bramie, dedykowany obwód elektroniczny anuluje każde polecenie w przypadku wykrycia przez urządzenia zabezpieczające przeszkody w polu ruchu skrzydła.
 • - Autodiagnostyka urządzeń zabezpieczających przed rozpoczęciem każdego ruchu skrzydła.

- Bx -

Certyfikowane bezpieczeństwo

Napęd Bx-243 stanowi idealne rozwiązanie dla bezpiecznej automatyzacji wszystkich typów bram przesuwnych o masie do 300 kg. Jest dostępny w dwóch wersjach: Model Bx-243 z napędem przenoszonym z koła zębatego na listwę zębatą i model Bx-243C z napędem łańcuchowym, zalecany w warunkach instalacyjnych, które nie zezwalają na montaż listwy zębatej.

Zalety, które przeradzają się w rozwiązania.

Niezwykle pronsty design

Kształt napędów Bx-243 i Bx-243C charakteryzuje minimalizm oraz miękkie i delikatne linie. Wewnątrz automatyki znajduje się elektroniczna płyta sterująca wyposażona w diody LED upraszczające instalatorowi diagnostykę stanu systemu. Wyłączniki krańcowe wbudowane w zespół napędowy są łatwo dostępne, a ich regulacji można dokonać otwierając praktyczną pokrywkę pod którą się znajdują.

Poziome położenie płyty sterującej zdecydowanie ułatwia czynności instalacyjne. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne zarówno dla wykonania połączeń elektrycznych, jak też dla wszelkich regulacji w przyszłości. Aby dokonać odłączenia napędu wystarczy tylko jeden przewód trójżyłowy.

Pełna kontrola nad napędem

Dzięki zastosowaniu enkodera ruch skrzydła jest zawsze w pełni nadzorowany oraz całkowicie bezpieczny we wszystkich warunkach użytkowania i w miejscach o dużym natężeniu ruchu pojazdów. Płyta sterująca testuje działanie urządzeń zabezpieczających takich jak fotokomórki przed rozpoczęciem każdego manewru.

Proste odblokowanie

Ręczne odblokowanie skrzydła w sytuacjach awaryjnych jest szybkie i proste dzięki praktycznej dźwigni zabezpieczonej pokrywą zamykaną personalizowanym kluczem.

- Bx-243 -

Posiadamy bogatą ofertę akcesoriów do automatyki bram. Zadzwoń, aby dowiedzieć się więcej.

- Akesoria -